השליח שלכם ל -
'זכר למחצית השקל' ו'מתנות לאביונים' 

הגאון הינוקא שליט"א יהיה השליח המיוחד שלך לקיום המצוות ויתפלל עבורך ביום הפורים לישועה ולברכה

לקיום המצווה בהידור רב

בהעברת 'זכר למחצית השקל' ו'מתנות לאביונים', תזכו להיות שותפים ולהציל עולמות שלמים
ע''י תמיכה בתלמיד חכם מצוות הארגון שילווה עימו עוד נפש של נער ואת עתידו. 

כאן ההזדמנות שלכם להעביר את 'זכר למחצית השקל' ו'מתנות לאביונים' המהודר ביותר, ולקנות פרקליט וזכות של נפש ועולם מלא, ותזכו באור רוחני ושמירה עליונה. 

התרומה הינה 100% תרומה ישירה לארגון 'דורשי השם'

לקיום המצווה בהידור רב

זכר למחצית השקל

"יש לתת המעות לתלמידי חכמים עניים השוקדים על דלתי תורתו הקדושה, כמו שכתבו חז"ל: 'אם בקשת לעשות צדקה - עשה עם עמלי תורה'.

כל מה שרציתם לדעת על מחצית השקל

מהו מקור המצווה?

המקור מן התורה, מופיע בפרשת כי תשא: "זֶה יִתְּנוּ כָּל הָעֹבֵר עַל הַפְּקֻדִים: מַחֲצִית הַשֶּׁקֶל בְּשֶׁקֶל הַקֹּדֶשׁ, עֶשְׂרִים גֵּרָה הַשֶּׁקֶל, מַחֲצִית הַשֶּׁקֶל תְּרוּמָה לַה'"

ממתי אפשר לתת?

החל מראש חודש אדר

כמה מקובל לתת?

הראשון לציון הרב יצחק יוסף פסק כי הסכום הוא 29 ש"ח לכל נפש

מי מחויב לתת?

מצות התורה הייתה לתת רק עבור הגברים, עם זאת, מובא שגם נשים נותנות את הזכר למחצית השקל, משום שיש בזה כפרה לנפש ונהגו לתת גם עבור נשים וגם עבור ילדים

מה יש לומר בעת התרומה?

יש להקפיד לומר "זכר למחצית השקל"

לקיום המצווה בהידור רב

כל מה שרציתם לשאול על מתנות לאביונים

מהי מצוות מתנות לאביונים?

מתנות לאביונים היא אחת מארבע המצוות הנהוגות בחג פורים. המצווה מחייבת כל אדם להעניק מתנות במהלך החג לשני אביונים לפחות, מתנה אחת לכל אחד.

מהו מקור המצווה?

מקור המצווה במגילת אסתר, באיגרת שכתב מרדכי היהודי ליהודים הגרים בכל מדינות המלך אחשוורוש: "לַעֲשׂוֹת אוֹתָם יְמֵי מִשְׁתֶּה וְשִׂמְחָה וּמִשְׁלוֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ וּמַתָּנוֹת לָאֶבְיוֹנִים…"

מתי מקיימים את המצווה?

מתנות לאביונים יש לתת ביום הפורים עצמו. ניתן למנות מראש שליח שיתן בו ביום.

כמה מקובל לתת?

המצווה היא לתרום שווי סעודה לשני אביונים, אך כל המרבה הרי זה משובח. סעודה כיום עולה לערך 25 ש"ח למנה בשרית ושתיה, כלומר 50 ש"ח לכדי יציאה ידי חובת מצוות מתנות לאביונים.

מי מחוייב לתת?

מצוות מתנות לאביונים מחייבת גברים ונשים כאחד.

לקיום המצווה בהידור רב

דורשי השם

ארגון 'דורשי השם' הינו ארגון ללא מטרות רווח בנשיאותו של הגאון הינוקא שליט''א.

ארגון 'דורשי השם' פועל מתוך שליחות של צו השעה! ובהכוונה רוחנית של הגאון הינוקא.

בין פעילויות הארגון, תלמידי חכמים המקדישים את מרצם וזמנם ודואגים במסירות להפצת יהדות מקרבת ואהבת ישראל, ומקדישים את זמנם לסיוע ותמיכה בנוער מתמודד.

הארגון מאתר מאות משפיעים ומרצים מרחבי הארץ, ונותן לבני נוער מענה וחוסן רוחני בתוך נחשולי התקופה והאתגרים הרוחניים שעובר עולם היהדות והדור שבפיתחנו במגוון אופנים וערוצים.

הארגון עוסק במסירות בקירוב רחוקים וקרובים, ובהפצת אחדות ואהבת ישראל על פי דרכו והדרכתו של הגאון הינוקא, ומעת לעת אתגרי הארגון גדלים, והביקוש אדיר.

בתרומתכם תזכו להיות שותפים מלאים בפעילות של הצלת עולמות שלמים ותבטיחו את שלומם ועתידם של בני נוער רבים הזקוקים לנו ולעזרתך ותבטיחו לעצמכם שמורה מכל אסון ופגע ומכל פחד וחרדה.

לקיום המצווה בהידור רב

שליחת שמות לברכה לגאון הינוקא שליט"א

באפשרותכם לשלוח שמות לתפילה ולברכה אצל הגאון הינוקא הרב שלמה יהודה שליט"א שיברך אתכם בימים אלה, לישועה הפרטית שלכם ולמשיכת שפע.